List motywacyjny

Możliwość komentowania List motywacyjny została wyłączona 2
List motywacyjny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kiedy ubiegamy się o pracę, początkową sprawą, którą trzeba się zająć, będzie wykonanie swojego CV jak również listu motywacyjnego. Mimo swoich niewielkich rozmiarów – na ogół zajmują mniej niż jedna strona – papiery te mają decydujący wpływ na uzyskanie pracy. W dużej mierze od nich zależy, czy zdecyduje się pracodawca poprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną.

CV to w skrócie curriculum vitae. A to po polsku oznacza życiorys. W nim są zawarte najważniejsze informacje o naszym życiu uformowane według danej struktury. Zamieszcza się w nim ważne informacje: dane personalne, przebieg pracy zawodowej, doświadczenie zawodowe, preferencje osobiste. Curriculum Vitae pisze się według pewnych układów: układu celowego, chronologicznego i funkcjonalnego. Dziś łatwo odnaleźć liczne wzory cv, chociażby w sieci Internet.

Również list motywacyjny jest przeważnie podaniem o pracę. Pisze się takie podania również o podwyżkę albo awans. Ten list również może być nazywany listem intencyjnym. List motywacyjny jest przez pracodawców wymagany (nie licząc CV). List motywacyjny powinno się pisać według układu, najczęściej takiego: nagłówek, potem wstęp, rozwinięcie i zakończenie.

Pisząc oba teksty (CV a także list motywacyjny) należy dopilnować ich przejrzystości wykonania. Nie ma miejsca na pomyłki. Jeśli o tym zapomnimy znacznie obniżą się szanse zatrudnienia.

Tagi: baront schody, plisy Oświęcim, pantomograf Gliwice, kawitacja kielce, Usuwanie owłosienia żary, usuwanie graffiti toruń, standy eliptyczne cena druku, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, tanie taxi legnica, Vademecum elektryka SEP, docieplenie granulatem Radom

Ciekawe artykuły tematyczne:

admin

View all contributions by admin

Similar articles